Yanni live 2006 Las Vegas
.. Yanniمي‌خوام يه DVD جديد رو معرفي كنم كه بگيرين. كنسرتِ جديدِ  Yanni رو حتماً هم با فورمتِ DVD تهيه‌اش كنين و ببينين. البته الان بايد همه سي‌دي‌فروشها داشته باشنش. يه كنسرت موسيقي بسيار هيجان‌انگيز از ياني كه در پايان اجراي هر قطعه‌اش شما از لب‌خوني تماشاگرها عبارات Thank you و چشمانِ ذوق‌زده اونها رو مي‌بينين و متوجه نخواهين شُد كه وقت اين برنامه چطور تموم ميشه. اين دفعه ياني سال 2006 توي لاس‌وگاس هر چي حرفه‌اي بوده از دور دنيا جمع كرده و باهاشون كنسرت داده. اما براي ما شرقي‌هاي چيزي كه توي اين كنسرت جلب توجه خواهد كرد يكي ملودي‌هاي كاملاً خاورميانه‌ايه كه توسط يه تكنواز ويولونِ ارمني Samvel Yervinyan نواخته ميشه و كاملاً شُما رو متعجب مي‌كنه چون گاهي موتيوهاي بيژن‌مرتضوي ، گاهي ياحقي و گاهي هم قطعاتِ آذربايجاني رو از اون برداشت مي‌كنين. طبق معمول Pedro Eustache  هم كه در كنسرتِ آمريكاي گوگوش فلوت ميزد ، ياني رو با ساز ارمني دودوك (كه صداش شبيه ساز دوزله ماست) و ساكسيفون و سازهاي بادي ديگه همراهي مي‌كنه. البته شرح كامل برنامه و اسامي نوازنده‌ها و قطعات رو مي‌ تونين از لينكِ زير ببينين:
http://en.wikipedia .org/wiki/ Yanni_Live, _The_Concert_ Event

Pedro Eustache   يه دختر خيلي ناز ژاپني به اسم Sayaka Katsuki هست كه تكنوازي ويولون انجام ميده و همه رو متعجب مي‌كنه. Victor Espinola از پاراگوئه با هارپ (همون چنگ) يه كاري مي‌كنه كه خيال مي‌كنين يه كامپيوتر يا رُبوت داره چنگ ميزنه. گيتار باس Hussain Jiffry از سريلانكا و يه خوره كيبورد يا اُرگ از تايوان به اسم Ming Freeman.  و باز از اون كارهاي مهيج در عرصه نوازندگي پركاشن و سازهاي كوبه‌اي يك نوازنده پورتوريكويي به اسم Walter Rodriguez كه با كفشهاش و دو تا دسته‌بيل روي يه تخته چوب به سبك اسپانيايي‌ها مي‌نوازه! يه سنتور پيشرفته كه بهش ميگن Dulcimer رو هم يه آمريكايي به نام Dan Landrum مي‌نوازه. و خلاصه كه با پشت‌صحنه و تمريناتشون مي‌تونين توي اين پكيج حال كنين حسابي. آهان Charlie Adams  اون نوازنده درام هم كه هيكلش گــُنده‌است و توي همه كنسرت‌هاي ياني ديده ميشه اومده. دو تا خواننده بسيار خوش‌صداي زن هم هستن كه واقعاً سورپرايزن..

بخشي از مصاحبه با ياني قبل از كنسرت چين :
..
اجازه بده به عقب بر گردیم . تو موسیقی رو نخوندی و ننوشته‌اي ، درسته ؟
درسته

اون در مغز (ذهن) تو بوجود میاد ؟
   بله . من اونو میشنوم . ننوشتن و نخواندن موسیقی شبیه به بیسوادی در صحبت کردن نیستند. موسیقی چیزی هست که تو قسمت مربوط به شنوایی ذهن انسان نهفته هست. وقتی اونو رو کاغذ میاری طبیعتا بخشی یا نیمی از اونو از دست میدی.

تو کجا به مدرسه می رفتی ؟
دانشگاه مینسوتا در مینئا پولیس.

اما تو در یونان متولد شدی ؟
خوب  من 18 سالم بود. یونان رو ترک کردم و به دانشگاه (مینسوتا) رفتم.

چرا مینسوتا ؟
مینئوسوتا یکی از بهترین مدارس روانشناسی در شهر بود. من در خواست دادم و در امتحان قبول شدم. و اونها منو قبول کردند. برای یه بچه یونان پذیرفته شدن در یک دانشگاه آمریکایی یه شانس بزرگ بود.

وقتی یه قطعه موسیقی رو می نویسی ، چه کار میکنی؟ اونو برای کسی زمزمه میکنی تا برات بنویستش ؟
نه . ضرورتی نداره. ببینید. در زمان گذشته مجبور بودی که آهنگ رو بنویسی واگر نه از دستش میدادی. اما حالا ما ضبط صوت و سیدی رو داریم.

برای اولین بار مردم کجا تو رو شناختن ؟
اولین فرصت بزرگ من وقتی بود که من با لیندا در شوی اپرا ظاهر شدم. و پله ی بعدی وقتی بود که من کنسرت آکروپولیس رو برگزار کردم . و برای اولین بار مردم آمدند و موسیقی رو دیدند و شنیدند.

آیا برای تو جالب بوده که ما به اون خویشاوندی نسبت به لیندا اهمیت زیادی میدهیم ؟
در حقیقت بد نبود . و ... و روزنامه ها و مطبوعات هم با ما خوب برخورد کردند. خیلی دوستانه. مسایل جالبي هم در اینجا و اونجا بود که ما درگیر و پاپی اون نشدیم. لیندا برای تمام  9 سال خویشاوندی (زندگی زناشویی) فوق العاده و خوب بود. و اون روزی که تصمیم گرفتیم ار هم جدا بشیم هم هنوز خوب و عالی بود. ما دوست باقی می مونیم. من اینو مطمئن هستم. ما بسیار نزدیک و دوست بودیم ..  
/ 2 نظر / 95 بازدید
فرهاد

نقد طنزآمیز فیلم 300 با عنوان "نقد کمیک کارتون سیصفر" نوشته شد.

بسيار عالی بود واقعا به خاطر اين مطلب ممنون اما چرا يانی به ايران نمياد ؟ من شنيدم چند سال پيش خواسته بياد و در تخت جمشيد اجرا داشته باشه اما وزارت ارشاد مجوز نداده